Συμμετοχή στη δράση «O Θε-ΤΑΛΩΣ συναντά τα e-trikala»

Η δράση «O Θε-ΤΑΛΩΣ συναντά τα e-trikala» είναι  μια γιορτή δημιουργίας και ψηφιακών δεξιοτήτων για μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όπου ανθρωπιστικές και θετικές επιστήμες συναντούν την εκπαιδευτική ρομποτική, τις εφαρμογές STEAM, τα εικαστικά, τη μουσική, την αστρονομία, τις θετικές επιστήμες καθώς και τις τέχνες. Το σχολείο μας συμμετείχε με μία κατασκευή ρομποτικής στην οποία συμμετείχαν οι μαθήτριες Ευγενία και Ελισάβετ Χατζηδεωργιάδη και Καραλή Εβίτα και οι μαθητές Χαρίσης Μαγειρίας και Δημήτριος Νημάς και την απαγγελία του ποιήματος “Ειρήνη¨του Γιάννη Ρίτσου από τις μαθήτριες Γούσιου Μαρία, Μπαούση Μαίρη και τους μαθητές Ευάγγελο Δημπάλη και Δημήτριο Νημά. Τις εκδηλώσεις παρακολούθησε και η ΣΤ΄ τάξη του σχολείου μας.